Skip to main content

Hikayemiz

Commonwealth Serum Laboratories, savaş nedeniyle izole edilmiş bir ulusun sağlık ihtiyaçlarına hizmet etmek için 1916 yılında Avustralya’da kurulmuştur. İlerleyen yıllarda CSL, Avustralyalılara insülin ve penisilinin yanı sıra grip, çocuk felci ve diğer bulaşıcı hastalıklara karşı aşıları da içinde bulunduran, 20. yüzyılın tıbbi çözümlerini hızlı bir şekilde sunmuştur. 1991 yılında CSL Limited şirket haline getirilmiştir ve 1994 yılında Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’na (ASX) kote olmuştur.

O zamandan beri CSL, birçok şirketi bünyesine katmıştır. Bunların arasında artık dünya çapında biyoteknoloji lideri CSL Behring olarak bilinen Aventis Behring, dünyanın önde gelen plazma toplama şirketi CSL Plasma’yı oluşturmaya yardımcı olan ABD plazma toplayıcısı Nabi, Novartis grip aşısı biriminin entegre olmasıyla Seqirus olarak bilinen dünyanın ikinci en büyük grip aşısı şirketi ve gen modifikasyonu ve hücre aktarım teknolojisinde öncü Calimmune yer almaktadır. Bu zengin geçmişlerin birleşimi, CSL’i bugünkü dünya çapındaki yenilikçi lider haline getirmiştir.

Plazma Toplama

CSL Plasma

CSL Plasma

CSL Behring’in iştiraki olan CSL Plasma, dünyadaki en büyük kan plazma toplayıcısı firmadır. Kritik hastalara yönelik çeşitli hayat kurtarıcı ilaçlar üretmek üzere, dünya çapında yüz binlerce donörden plazma elde eder ve en büyük insan kanı plazması toplayıcısıdır.

CSL Plasma’yı ziyaret edin