)

Ar-Ge Faaliyetleri

Ar-Ge’de Mükemmellik

CSL Behring’in misyonu, hastaların yaşam kalitesini iyileştiren yenilikçi tedavileri keşfetmek, geliştirmek ve sunmaktır. Bilim insanlarımız ve araştırmacılarımız, dünya çapında milyonlarca hastaya yardım etme potansiyeline sahip devrim yaratan ilaçları geliştirmedeki katkılarıyla tanınmaktadır.

Potansiyel biyoterapötik ürünlerimizin test edilmesine yönelik klinik çalışmalara katılan hastalara, gönüllülere ve araştırmacılara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sağladıkları tüm katkılar, hastalıkları daha iyi anlamamıza yardımcı olmuştur.

CSL Behring’in Ar-Ge faaliyetleri üç temel alana odaklanmaktadır:

Researcher with equipment
Plazma Tedavileri

CSL Behring’in klinik araştırma faaliyetleri, ürünleri bütün dünyadaki hastalara erişilebilir hale getirmek ve plazma proteinleri için yeni terapötik kullanım alanları belirlemek amacıyla yürütülmektedir.

İnsan plazmasından elde edilen terapötik ürün alanında öncü bir üretici ve geliştirici olarak CSL Behring, kendini en üst düzey ürün güvenliği standartlarını korumaya ve üretim etkinliğini sürekli geliştirmeye adamıştır. CSL Behring’in araştırma programları, gelişmiş etkililiğe sahip daha uygun yeni plazma proteinlerinin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

Rekombinant Proteinler

Rekombinant koagülasyon faktörlerinin üretimi, klinik gelişimi ve piyasaya sürülmesi konusunda büyük deneyime sahibiz.

Ayrıca inflamatuar hastalıkları ve herediter anjioödemi tedavi etmeye (CSL324, CSL312) ve yağ asidi metabolizmasını hedeflemeye yönelik (CSL346) yeni monoklonal antikorların (MAb) gelişimi, üretimi ve test edilmesine odaklanıyoruz.

Momenta Pharmaceuticals ile yaptığımız ortaklıkla, otoimmün hastalıklar ile bağlantılı inflamasyonu kontrol altına almak için rekombinant Fc multimerik proteinler geliştiriyoruz.

CSL Behring Turkey
Gen Tedavisi

Yakın zamanda bünyemize Calimmune Inc.’in katılması ile CSL olarak, halihazırda tedavisi bulunmayan genetik hastalıkları olan insanlar için önemli bir avantaj sağlama potansiyeline sahip ex vivo hematopoetik kök hücre (HKH) gen tedavisinin geliştirilmesine odaklanıyoruz.

Calimmune şirketinin satın alınması ile hematoloji alanındaki uzmanlığımıza bütünlük katan, orak hücre anemisi hastalığının tedavisine yönelik HKH gen tedavisi CAL-H/CSL200 ürün portföyümüze katılmıştır.

Ayrıca bu teknolojinin, şirketin mevcut ürün portföyündeki tedaviler de dahil olmak üzere faaliyetlerimize bütünlük katacak diğer birçok nadir hastalığın tedavisinde kullanılma potansiyeli vardır.

Ar-Ge Faaliyetleri

Bu faaliyetlerimiz; yenilikçi immünoglobulinler, özel plazma ürünleri, hemofili ürünleri, devrim yaratan ilaçlar ve organ nakli tedavilerinde görülmektedir.

İmmünoglobulinler

Ar-Ge faaliyetleri, CSL Behring’in dünyada öncü olan immünoglobulin (Ig) iş alanına destek sağlar. Bu alandaki çalışmalarımız; mevcut intravenöz ve subkutan ürünlerimize yönelik yeni endikasyonların sağlanmasına, ilaçların uygulama yöntemleri için yeni moleküllerin ve yeni teknolojilerin keşfedilmesine, Kronik İnflamatuar Demiyelinizan Polinöropati (CIDP) için endikasyonların sağlanmasına ve formülasyon, saflaştırma işlemlerimizin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

Yakın zaman önce inflamasyonun kontrol altına alınmasında kullanılmak üzere rekombinant Fc multimerik proteinlerini geliştirmek ve pazara sunmak için Momenta Pharmaceuticals, Inc. ile özel bir araştırma işbirliği yapacağımızı ve dünya çapında bir lisans sözleşmesi imzalayacağımızı duyurduk. Bu sözleşme, Momenta’nın otoimmün hastalıklarının hayvan modellerinde anlamlı düzeyde daha düşük dozlarda intravenöz immünoglobulinin potensi ve etkililiği ile eşleştiği gösterilen yeni M230 ürününü de içermektedir.

Özel Tedavi Ürünleri

Yakın zaman önce CSL Behring, Herediter Anjioödem (HAÖ) tedavisinde subkutan önleyici (profilaksi) ürününü ve aşırı-antikoagülasyon ile acil ameliyata girecek hastaların kanamalarını tedavi etmeye yönelik vitamin K antagonistlerinin (örn. varfarin) etkilerini tersine çeviren bir ürünü kullanıma sunmuştur. Aynı zamanda Alfa-1 antitripsin eksikliğinin tedavisine yönelik CSL’in özel plazma kökenli ürünlerinin tıbbi açıdan daha fazla alana hizmet edebilmesi için birçok çalışma devam etmektedir.

Organ Nakli

CSL Behring, nadir ve hayatı tehdit eden hastalıkları olan insanlar için ilaçlar geliştirmeye odaklanmıştır. Karşılanmamış klinik ihtiyaç alanlarından biri olan tam organ nakli için yeni ürünler geliştirmekteyiz. Organ nakli ilk girişimde başarılı olarak değerlendirilmesine rağmen, nihayetinde vücudun organı reddetmesiyle sonucunda genellikle başarısız olmaktadır. CSL, organ nakli sonuçlarının iyileştirilmesi için mevcut immün yetmezliği ve inflamasyon tedavilerinin kullanımına ilişkin çalışmalar yapmaktadır.

Çığır Açan İlaçlar

Ar-Ge, karşılanmamış önemli ihtiyaçlara çözüm sağlayan çığır açan protein bazlı ilaçlar geliştirmek için klinik ve teknik bilgilerini kullanmaktadır. Şu anda CSL Behring ürün gelişim portföyünde kalp krizini takip eden gün ve haftalarda tekrarlayan ilk kardiyovasküler olayların yüksek görülme sıklığını azaltmayı amaçlayan yeni tedaviler bulunmaktadır (CSL112). İnflamatuar hastalıkların tedavisi için G-CSF aktivitesini nötrleştiren bir insan antikoru (CSL324) ve yağ asitlerinin alınımını kontrol altına alan diyabet tedavisi (CSL346) dahil olmak üzere yeni monoklonal antikorlar geliştirme yönünde çalışmaya devam etmekteyiz.

Hemofili ve Koagülasyon Ürünleri

Ar-Ge, CSL Behring’in kendi bünyesinde geliştirdiği yeni rekombinant koagülasyon faktörü ilaçlarının piyasaya sürülmesi ile son yıllarda büyük gelişmelere katkıda bulunmuştur. Hemofili araştırma stratejimiz hastanın yaşam kalitesinin artırılmasına odaklanarak, mevcut koagülasyon tedavilerimizin performansının maksimuma çıkarılması ve kanama bozukluklarıyla inhibitör gelişimininin tedavi edilmesine yönelik yeni protein bazlı ilaçların geliştirilmesine dayanmaktadır.

Terapötik Alanlar

CSL Behring’in hayat kurtaran tedavilerini keşfedin.

Daha Fazla Bilgi
Klinik Araştırmalar

CSL Behring’in klinik araştırmalarını inceleyin.

Daha Fazla Bilgi
İş Fırsatları

Aramıza katılın ve her disiplinden en parlak ve hırslı insanlarla birlikte fark yaratın.

Daha Fazla Bilgi